2019 Kına Elbiseleri

Paylaş Tweetle
Gönderen ahmet.bakumdi 21/02/2019 0 Yorum(lar) Moda,

Carmen Abiye olarak bu yazımızda da size unutulmaz gecelerinizden olan kına gecelerinde giyebilecek, 2019 kına elbiselerinin favorilerini derledik. Ülkemizde evlilik öncesi geleneklerinin olmazsa olmazlarından olan kına geceleri ger genç kadının hayali. Baba evinden uçmadan önce ki son gecede yapılan bu tören geleneksel motifler olan; kına yakma yöreden yöreye değişkenlik gösterebiliyor. Genellikle bu törenlerde bindallı şalvar kaftan vb. gibi geleneksel kıyafetler tercih edilsede son yıllarda yeni trend gece boyunca birçok kıyafet değiştirmek. Geceye abiye elbiseniz ile başlayıp daha sonra bindallınızı giyip salınabilir daha sonra şalvarınız ile pistte döktürebilirsiniz. ve kına yakılma işlemi bittikten sonra ise tercihe göre başka bir elbise giyerek gecenin eğlencesine kendinizi kaptırabilirsiniz. 

 

Dünyanın birçok yerinde kutlanabilen ama sadece isimleri ve eğlence anlayışları değişkenlik gösteren bu geceler bekar kadınların evliliğe atılan ilk adımlarını temsil ediyor. Artık hayatını evli bir kadın olarak devam ettirecek olanlar için yurtdışında bu gecelere bekarlığa veda partileri adı veriliyor.

Gelinin eline kına yakılmasından çeşitli yöresel danslara, ikramlardan farklı kültürlerdeki uygulamalara kadar bütün bir gece size eğlenmeyi garanti ediyor anlaşılan. İşte bizde bu gecelerde hem gelin adaylarının hemde yakın arkadaşları olanların ne giyeceğim arayışına yardımcı olmak için senenin trendlerini yazdık.

 

Öncelikle 2019 kına elbiselerinin favori renklerinden girelim konumuza zira en kısa sürecek part burası, kına geceleri denince herkesin aklına gelen tek bir renk var o da kaçınılmaz kırmızı. Birçok kadın kırmızı renginin birçok tonunu değişik versiyonları ile kullansada ana rengimiz kesinlikle kırmızı. Bordonun tonları ve nar çiçeği tonlarıda sıkça gelinler tarafından tercih ediliyor. Bunun dışında yöreye göre değişen bindallı ve şalvar modelleride istenilen tonlarda yapılabiliyor artık. Farklı renk seçeneğinin mevcut olduğu bu yöresel kıyafetleri ister abiyenizle isterseniz tek başına bir elbise olarakta kombinleyebilirsiniz. Genellikle Yugoslav ve Boşnak göçmenlerinin tercih ettiği gold rengi bindallı ve şalvarlar daha doğuya doğru ilerlendiğinde ise rengini tekrar kırmızıya çeviriyor. Kırmızı ve beyazın ya da bordo ve gold renginin birleşimiyle de çok iyi sonuçlar alınabiliyor. Rotanızı biraz daha dışarıya çıkardığınız da ise gösterişli kıyafetleri ile gözlerimize bayram ettiren romanları yani çingene diye tabir edilen mor ve pembenin tonlarını bu kostümlerde görebilmek mümkün.

 

Tabiki son yıllarda her türlü klişeye karşı savaş açan gelinlerimiz bunun üstesinden geliyor ve kına gecelerinde krem nude yada mavi ve yeşil tonlarında abiye modellerini tercih edebiliyor. Kına kıyafetlerinde model olarak gözümüze çarpanlar kesinlikle straplez modeller. Genellikle kadınlar arasında olan bir eğlence olduğu için dolayısıyla istediğiniz tarzda dekolte ve yırtmacı tercih etmekte özgürsünüz. Yılın bir diğer favorisi balık abiye elbiseler genellikle spor bir görünüm elde etmemek için tercih edilmeyen kısa abiyelere nazaran kına gecelerinde uzun abiyler daha çok revaşta. Yerlere kadar uzanan uzun kuyruklu abiyeler, kabarık prenses abiyeler ve tabiki balık abiyeler. Kına kıyafetlerinde kumaş olarak ise daha rahat hareket etmenizi sağlayan jarse şifon tüller ada saten kumaşından elde edilen abiyeler tercih edilmekte. Ayrıca kendinden işlemeli kumaşlar ve aplikeli modellerde senenin favorileri arasında yerini alıyor.

 

 

Hal böyle olunca bu seçenekler arasında abiye elbisenize karar verdikten sonra geriye aksesuar, saç ve makyaj kalıyor. Çoğu kadın bu özel günde abartı severken kimiside abartıdan olabildiğince kaçıyor. Tercihiniz hangisi olursa olsun kesinlikle kına kıyafetinizle ve tarzınızla uyumlu olması. Her yazımızda bahsediyoruz böyle detayları seçerken tarzınızı yansıttığınızdan emin olun. İşte o zaman günün sonunda gönül rahatlığıyla fotoğraflarınıza bakabilir ve iyi tercihler yaptığınıza sevinebilirsiniz. Kıyafet ve aksesuarda yada makyajda birebir aynı tonları seçmeniz her zaman ise yaramayabilir bazen zıtlıklar çok daha hoş görüntü elde etmenize yardımcı olur ve siz bile renklerin nasıl bu kadar ahenkle birlikte dans ettiğine şaşırırsınız. Saça geldiğimizde ise bütün bir gece size sorun çıkarmayacak kullanımı rahat modeller tercih etmenizi öneriyoruz. Sürekli bozuldumu düştümü bu tel toka nerenindi derdi olmadan gönlünüzce dans edebilmek için son yıllardaki bir diğer kına gecesi trendi ise düğün konseptleri olduğu gibi kına gecesi konseptlerininde yapılması hal böyle Bollywood temalı kınalar ve ona uygun rengarenk abiye elbiseler de tercih edebilirsiniz. Bunların başında tek omuz kesimli abiye modelleri veyahut derin yırtmaçlara sahip geleneksel hint kostumleri tercih edebilir. Özellikle bu konseptlerde aksesuarlar çok önemli bir yere sahip, vücuda yada yüze yapıştırılan simli taşlar, pullar elbisenizle uyum içinde olacak ve istenilen tarz kesinlikle yakalacaktır. Bununla birlikte konsepte eklenen hint kınaları daha otantik bir görüntü elde etmenize olanak tanıyor. Tercihe göre değişen ebat ve şekillerde yapılan hint kınası akımı sosyetenin bekarlığa veda partilerinde olmazsa olmazlar arasında ve son olarak konseptinize uygun makyaj kalıyor. Zaten yeterince neon ve abartılı renklerde olacak kıyafetinizle uyum sağlayan ara renkleri tercih edebilirsiniz ama ışıltılardan vazgeçmeyin ama illaki klasikten şaşmayıp normal konseptli bir abiye elbise giymek istersenizde carmen.com.tr de 2019 kına elbiseleri seçeneğinden birçok orjinal tasarım abiye elbiseye ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın