2019 Mezuniyet Elbise Modelleri

Paylaş Tweetle
Gönderen ahmet.bakumdi 10/01/2019 0 Yorum(lar) Moda,

2019 mezuniyet elbiselerinin lise balolarında tercih edilen modelleri arasında en popüler olanları şüphesiz kısa ve diz altı biten abiye elbiseler. Birçok farklı modelinin olduğu bu mini kesim abiyeler tercihe göre straplez, ip askılı veya tek omuz modeller olarak 2019 sezonunda da yerini alıyor.

 

Lise mezuniyetlerinde özellikle kısa abiyelerin tercih edilmesinin sebebi gerek yaş gerekse bulunulan ortam gereği daha genç bir kitlenin olması. Liseden yeni mezun olacak genç kızlarımız içlerinde ki dinamik ve genç ruha uygun olarak daha haraketli abiyelere yöneliyor. Vücudu saran abiyelerin yanı sıra prenses kesim abiyeler, balon etekli abiyeler, uçuşan tüller şeklindeki kısa abiyelerde en çok talep gören modeller arasında. 2019 mezuniyet elbiselerinde pembe tonlarını, mavinin tonlarını ve özellikle kırmızının birçok tonunu görmek mümkün. 

 

Üniversite mezuniyetleri olarak ayırdığımız diğer başlığımıza baktığımızda ise yine gerek yaş aralığı gerekse tercih edilen ürünler açısından abiye elbiselerde belli farklılıklar meyana geliyor. Mezuniyet elbiselerini seçerken üniversite öğrencilerinde daha şık ve sade tercihler görüyoruz. Lise balolarına nazaran üniversite mezuniyetlerinde yerlere kadar uzanan abiye elbiseleri, vücut tipine uyan dekolteleri ve büyün vücudu saran abiyeleri görmek mümkün ve son olarak üniversite mezuniyetlerinde tercih edilen renklere bakıldığında ise daha koyu tonların ağırlıkta olduğunu, petrol mavisi, mürdüm ve siyah tonlarının abiyelerde kullanıldığını görüyoruz. İki farklı yaş aralığındaki kadınalra hiyap eden mezuniyet elbiselerini seçerken öncelikle yaş aralığına ve vücut tipine göre değerlendirmelisiniz. Çünkü bu özel günlerde kusursuz görünmenin ilk anahtarı kendimizi iyi tanımaktan geçiyor. Yaşımıza ya da vücut tipinize uymadığını düşündüğünüz abiyeler sizi pişmanlığa sürükleyecektir. Mezuniyet elbisenizin modeline karar verdikten sonrasında ise geriye sizi yansıtan rengi ve aksesuarlarınızı seçmek kalıyor.

 

Büyün bunları 2019 mezuniyet elbiseleri başlığında toplayacak olursak ortaya belli detaylar ve trend özellikleri çıkmakta;

2019 sezonunda önceki senelere oranla sadeleşen abiye modellerini göreceğimizi zaten daha önce de söylemiştik. Gerek kumaş özelliği gerekse kalıp olarak bakıldığında bu sadeleşme akımı abiyelerde pullu taşlı işlemelerin yerini simli kumaşlara bırakmasına, hem göğüs hem bacak gibi bir çok dekoltenin bir arada bulunmasından ziyade tek bir yerde bulunan dekoltenin tercih edilmesine, karışık göz yoran renklerden ziyade daha soft ve mat renklerin kullanılmasına sebep oluyor. Hiçbir kadının bu sadeleşmeyi beğenmeyeceğini düşünmüyoruz doğrusu. 2019 mezuniyet elbiselerinin favori kesimerine baktığımızda ise göğüs dekoltesi olarak ip askılıları anvelop ve halter yakaları, tek omuzlu abiye elbiseleri, etek detayları olarak baktığımızda ise dizden eklemeli uzun etekleri, belden itibaren bollaşan prenses abiyeleri ve senenin trendi derin yırtmaçları görmekte mümkün.

Bu özel gününüzde kusursuz olmak ve mezuniyetinizde yıldız gibi parlamak için dikkat etmeniz gereken bütün detaylar yazımızda var geri kalanlar için ise sizi carmen.com.tr'ye bekliyoruz. 2019 mezuniyet elbiselerinizi seçerken 6ixty8ight ve Pierre Cardin modellerine göz atmadan tercihinizi yapmayın deriz bizden söylemesi...

Bir Yorum Yazın