2019 Söz Elbiseleri

Paylaş Tweetle
Gönderen ahmet.bakumdi 03/09/2019 0 Yorum(lar) Moda,

Her kadının özel günlerinde güzel olma isteği bazen biz kadınların en büyük düşmanı oluyor şüphesiz. Her detayı beğenme isteğimiz durdurulamıyor ve ortaya ilginç elbiseler büyük pişmanlıklar çıkabiliyor. Bu detay da olsun şu işleme de olsun derken ortaya kafa karıştırıcı ve zerafetten uzak bir elbise çıktığını anlamamız özel günümüzün fotoğraflarına bakarken oluyor ve ne yazıkki hal böyle olunca sonrasında pişmanlıkların baş göstermesi kaçınılmaz oluyor. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi söz abiyelerindede giyilen mekan ve mevsim önem arz ediyor. Evde yapılacak bir isteme-söz  töreniyle bir mekanda yapılacak söz töreni için seçilecek abiye elbiseler değişiklik gösteriyor haliyle. Evde yapılan söz törenlerinde daha dikkat çekici, daha gösterişli elbiseler terih edilmekte. Hal böyle olunca konuyu iki farklı şekilde ele almak bizlere farz oldu. 2019 söz elbiselerinde en çok göreceğimiz fazla dekolteden uzak zarif ama şık görünümlü modeller bazen sırf dantel kumaştan oluşan abiyeleri göreceğiz bazen de parmak uçlarına kadar uzanan tüllerin dansına şahitlik edeceğiz. Bu seneki abiye elbiselerinde en çok kullanılan model ise vücudu saran zarif dantel elbiseler, ister straplez ister askılı, ister tesettür şeklinde yapılabilen her tarzdan kadına hitap edebilen bu model, zarafet ve şıklığın dansı gibi adeta farklı renk ve dantel çeşitleriyle de değişiklik gösterebilen model istenildiği taktirde uzun bir balık abiye veyahutta kısa abiyeler halinde tasarlanabiliyor. Yılın bir diğer favori modeli ise şüphesiz şifon kumaşlar, dantelde de olduğu gibi her renkten her boydan elbiseye uyum sağlayabilen şifon kumaşlar abiye elbise arayan her vücut tipinden kadının kurtarıcı gibi adeta 2019 söz elbiseleri için favori renkler denilince de karşımıza çok canlı yada abartılı renkler çıkmıyor. Mint yeşilleri, mavi tonlarındaki abiyeler pembe tonları ve özellikle de senenin favorilerinden olan nude ve kahve tonları vazgeçilmezler arasına giriyor. Favorilerden anlıyoruz ki bu sene daha soft renkler popüler abartı yada iddialı renkere söz abiyelerinde yer verilmiyor...

 

Tabiki eklemekte fayda var birçok renk tercih edilebilir, bizim amacımız ise yılın sık kullanılanlarından size bahsetmek, yoksa birçok kadının favorisi siyah ve kırmızının tonlarıda 2019 söz elbiselerinde yerini alıyor. Başlıca modelelr daha çok sadelikten geçen askılı veyahutta boyuna kadar uzanan abiyeler bu senenin vazgeçilmezi anvelop kesim askılı abiyeler birçok renk ve kumaş uyarlamasıyla göz dolduruyor. Her vücut tipine uyan ve uyarlanabilen anvelop kesimler eski zamanlardan günümüze gelen bir bir kesim olmasına rağmen popülerliğine son birkaç yıldır kavuşmuş durumda biz bu durumdan hiç şikayetçi olmamakla beraber günlük hayattada bu kesim bluz ve elbiseleri herkese tavsiye ediyoruz. 

 

Bir diğer favori ise sallanan ipliklerden oluşan abiyeler. Adeta bir parti havası veren elbiselerinizle gecenin çok eğlenceli geçeceği kesin. Uzun abiye yada kısa abiye elbiseler şeklinde hazırlanabilen bu model göğüs kısmının bittiği yer ile başlayan ve etek uçlarına kadar uzanan sallantılı iplikler yada sallanan aksesuarlardan elde edilen detaylardan oluşuyor. Söz elbisesi seçen kadınların yaşadığı sıkıntılardan biri de elbisesini seçerken dekolte olup olmayacağı. Söz törenleri aile büyüklerininde katılımıyla gerçekleştirilen törenler olduğundan dekolte tercih etmek istemen kadınlar için de önerimiz yılın favorilerinden olan transparan teyaylı abiyeler. Şöyleki yine straplez kesim bir elibsenin yaka ve göğüs kısmına dikilen ten renginde olan bu transparan kumaşları elbizenizi biraz daha kapalı göstermekle kalmıyor şık bir son dokunuşta yapmış oluyor. Bazen bel bazen bacak dekoltelerinde de kullanılan bu yöntem çoğu tasarımcı tarafından kurtarıcı olarakta kullanılıyor. Sürekli göğüs kısmını yukarı çekmeye çalıştığınız straplez elbiseniz yada yanlara doğru derin dekolteli v yaka abiye elbisenizi bu transparan kumaştan yapılan ve straplezlerde omuzdan askılı trasnparan kumaş kurtarırken ve aşağı düşmesini önlerken, derin v yakalı elbisenizde ise abiyenizin yanlara kaymasını ve açılmasını önlemek için iki kanadı birleştirecek şekilde köprü yapılarak kullanılıyor. Hal böyle olunca moda sektörünün transparan kumaşı favori listelerine alması da uzun sürmüyor.

 

Son olarakta önemli bir detayı atlamamakta da fayda var, bütün bir isteme-söz gecesinde göz önünde olacağınızdan, abiye elbise tercih ederken daha rahat hareket edebileceğiniz abiler seçmenizi tavsiye ediyoruz. Kahve servisi yaparken eğilip kalkarken sizin alanınızı daraltmayacak şifon, tül veyahutta jarse kumaşlar sizi kurtarabilir. Bu tarzdaki abiye elbiseler rahatlık açısından bütün gece stressiz bir zaman geçirmenize katkı sağlayacaktır.

 

Ve ister evde olsun ister bir etkinlik mekanında seçtiğiniz abiyeye uygun ayakkabı tercihiniz sizi en rahat ettirecek modellerden olmalı. Topuklu ayakkabıyı her kadın tercih etmek istemeyebilir bu sebeple eğer topuklu ayakkabı giymek istemiyorsanız seçiminizi kısa abiyelerden yapın bu şekilde elbisenizin altına giydiğiniz babet yahut düz ayakkabınız daha az dikkat çekecektir ve sizde rahatlığnızdan ödün vermemiş olursunuz. Her detayın önemli olduğu bu gecede abartı makyajdan kaçınarak daha sade ve soft renklerden oluşan makyaj tercih etmeniz bizden size tavsiye. Bu şekilde elbiseniz ayakkabınız ve saç makyajınızla bir bütün halinde gecenin parlayan yıldızı siz olursunuz. Yazımızda sona gelirken favori model ve renklerden basettik ama unutulmamalıdır ki moda her zaman sizin kendinize neyi nasıl yakıştırdığınızdır. Tavsiyeler tabiki önemlidir bazı anlarda göremediğimiz yada sürekli aynı şeylere bakadan detayı göremeyecek kadar körleşmemizde mümkündür ama tarzlar ve zevkler doğru kararlar vermemizin anahtarıdır. Siz yinede ne olur ne olmaz böylesi günlerde yakınlarınızda olması için birkaç sıkı dostunuzu çağırın ve bu stresli zamanlarınızın tadını onlarla eğlenceli şekilde çıkarın.

Bir Yorum Yazın