Dış Çekim Elbisesi Nedir, Nerede Giyilir?

Paylaş Tweetle
Gönderen ahmet.bakumdi 03/12/2019 0 Yorum(lar) Moda,

En özel günleriniz için planladığınız dış çekiminizi kusursuz hale getirmek istiyorsanız pek çok şeye ihtiyacınız var. Sizi çok iyi anlayacak bir fotoğrafçı, hoş bir tema, temanıza uygun bir dekor, çeşitli objeler, en sevdiğiniz çiçekler ve tabii ki güzelliğinize güzellik katacak hem şık hem de zarif bir dış çekim elbiseleri... Tüm hazırlıklar yapıldı ve sıra dış çekim elbisesine geldiyse yazımızı okuyarak bu elbiseyi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bedeninize, tarzınıza en uygun dış çekim elbise modelleri arasından en doğru seçimi yapabilmek için önerilerimize mutlaka göz atın!

 

 

Dış Çekim Elbisesi Nedir, Nerede Giyilir?

Çiftlerin; nikah, düğün, nişan, söz hatta hamilelik gibi özel günlerinin öncesinde ya da sonrasında hoş anılar yaratmak için açık mekanlarda düzenledikleri fotoğraf çekimlerine dış çekim, bu çekimlerde giydikleri elbiselere de dış çekim elbisesi adı veriliyor. Dış çekim elbiseleri, farklı renklerde olabileceği gibi genel olarak gelinliği, evliliği, masumiyeti anlatan beyaz, krem ve kırık beyaz gibi renklerde oluyor. Mevsimine göre farklı modellerde tasarlanan kıyafetlerin seçimi yapılırken çiftin karar verdiği mekanın atmosferine göre de seçim yapılabiliyor. Dış çekim elbiseleri; parklardan bahçelere, sahillerden ormanlara, istasyonlardan rekli sokaklara kadar birbirinden farklı ve hoş mekanda kullanılabiliyor. Elbisenizi seçmeden önce mekanı ve temanızı belirlerseniz çok daha mükemmel kareler yakalamayı garanti altına alabilirsiniz.

 

 

Vücut Tipiniz için En Uygun Dış Çekim Elbise Modelleri

Vücut tipinizi göz önüne alarak seçeceğiniz bir elbise, en iyi görünümü yakalamanıza yardımcı oluyor. Bunun için temel prensip kusurlu gördüğünüz bölgeyi saklamak ve sevdiğiniz bölgeyi de öne çıkarmak. Örneğin; beliniz ince, bacaklarınız ve kalçalarınız üst bedeninize göre ispeten daha inceyse yani armut tipi bir vücudunuz varsa etek kısmı daha hareketli, bol ve volümlü elbiseleri seçebilirsiniz. Derin dekolteler, kolsuz ya da omzu açık kıyafetler de armut tipi vücut için oldukça ideal.

 

Eğer bacaklarınız ince ancak üst kısmınız daha kalınsa elma tipi bir vücudunuz var demektir. Bu vücut tipine sahip kadınlar genel olarak karın ve bel kısmını kapatmak istediğinden bacakları öne çıkaracak kısa elbiseleri tercih etmeli. Göğüs kısmından itibaren bollaşan ve robadan olarak isimlendirilen modeller de bel ve karın kısmını iyice gizleyeceğinden elma tipi vücutlu kadınların ilk seçimlerinden biri oluyor. Derin bacak dekolteleri, kolsuz elbiseler ince bacaklara ve kollara sahip olduğunuzdan bu vücut tipine sahip kadınlara çok yakışıyor.

 

 

Eğer vücudunuzun kıvrımlı olmadığını düşünüyorsanız büyük ihtimalle bel oyuntunuz belirsiz ve kalçalarınız omuz hizzasındadır. Dikdörtgen vücut olarak adlandırılan bu vücut tipinde bacaklar ve omuzlar öne çıkarıldığında çok hoş bir görünüm elde ediliyor. Dikdörtgen vücutlu kadnlardansanız kısa ve düz bir dış çekim elbisesi satın alarak çok doğru bir karar verebilirsiniz. Bu elbisenin daha gösterişli olması için kol ve eteklerinde çeşitli aksesuarlar, tüller, danteller olan modellere yönelebilirsiniz.

 

geniş kalçalarınız ve küçük göğüsleriniz varsa vücudunuz elmas tipine uygun olabilir. Göğüs kısmından itibaren oval bir form almaya başlayan vücut tiplerinde kollar ve alt bacaklar incedir. Bu nedenle kollarınızı açıkta bırakacak, diz altı ya da diz üstü elbiseler, elmas tipindeki vücutlara çok yakışıyor.

 

Kum saati adı verilen ve neredeyse kusursuz diyebileceğiniz bir vücudunuz varsa tüm elbiseler sizi bekliyor! 90-60-90 ya da bu ölçelere çok yakın olan vücudunuzun hatlarını en iyi şekilde vurgulamak için balık kesim elbiseler arasından birini seçebilirsiniz. Vücut hatlarnızı gizlemek içinse bol, dökümlü ve salaş elbiselerden uzak durabilirsiniz.

 

 

 

Temanıza ve Mekanınıza Uygun Dış Çekim Elbiseleri

Çiftler, dış çekim teması ve mekanlarını kendileri için en romantik olacak şekilde planlıyor. Doğanın içinde, şehrin tam ortasında, sizin için özel ve farklı bir mekanda yapacağınız çekimler için doğru elbiseyi seçmeniz de büyük önem taşıyor.

 

Eğer doğanın kalbinde, yeşillikler içerisinde bir çekim planlıyorsanız sizi bir peri kızı gibi gösterecek yerlere kadar uzanan, düz renkli ve olabildiğince sade bir dış çekim elbisesi giyebilirsiniz. Dümdüz ya da dalgalarla inan saçlarınıza çiçeklerden ya da kuru dallardan yapılmış bir taç takarak masum bir görünüm yakalayabilir, kıyafetinizle temanızı bütünleştirebilirsiniz.

 

Peki nostalji sizin için vazgeçilmezse ve çekiminizi de nostaljik bir mekanda yapmayı düşünüyorsanız? 60'lı ya da 70'lerin nikah kıyafetlerini andıran kolsuz ya da dantel kollu, diz altında biten, zarif detaylarla hareketlendirilmiş ya da tamamen sade bir beyaz elbiseler, bu tip nostaljik çekimlere çok yakışıyor. Zarif bir şapka ya da taçla bu elbiseyi en güzel şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

Son dönemlerde oldukça popüler olan sahil çekimleri, deniz kıyısında, kumların üzerinde yapılıyor ve bu çekimlerde çok hoş kareler ortaya çıkıyor. Çıplak ayaklarla poz vereceğiz bu doğal çekimlere dalgaların arasında uçuşan uzun beyaz elbiseler çok yakışıyor. Daha spor, düz kesim, omzu açık ya da derin V yakalı dış çekim elbise modelleri, sahil çekimlerinde sıkça kullanılıyor. Deniz kabuklarından yapılmış taçlar, halhallar, bileklikler ya da küpeler, bu doğal kombinlerin zarif tamamlayıcısı oluyor.

 

Hoş bir mekanın bahçesinde ya da parklarda yapacağınız çekimlerde doğrudan tarzınızı yansıtan modellere yönelebilirsiniz. Bu mekanlarda dış çekim elbisesi beyaz ya da farklı renklerde de tercih edilebiliyor. Ancak önemliolan içinde iyi hissettiğiniz ve istediğiniz duyguyu yansıtabilen elbiseyi seçmek. Romantik bir kombin için dantelli modelleri, daha güçlü ve feminen bir duruş için uzun ve derin dekolte seçenekleri, eğlenceli kareler yakalamak için kabarık, tüllü çeşitleri değerlendirebilirsiniz. Mekanınız ve temanınız ne olursa olsun en şık dış çekim elbiseleri beyaz ya da rekli modelleri ile Carmen'de sizi bekliyor.

 

 

 

Dış Çekim Elbisesi Nereden Alınır?

Özel Günleriniz için yaşadığınız koşturmaca dış çekimler için de geçerli. Bu telaşlı ve yoğun dönemde mağaza mağaza gezmek yerine sizin için en doğru elbiseyi Carmen.com.tr'de bulabilirsiniz. Her tarza, her bedene uygun kıyafet seçenekleri ile kadınların özel günleri için birbirinden şık elbiseler hazırlayan Pierre Cardin ve 6ixty8ight markalarının ürünleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

 

Kısa da uzun olarak tasarlanmış, tercihinize göre dekolteli ya da muhafazakar modeller, Carmen aracılığıyla beğeninize sunuluyor. Kısa elbiseler, romantik ya da nostaljik tercihlerinize uyacak şekilde danteller, işlemeler, volanlar ya da çeşitli aksesuarlarla hareketlendiriliyor. Tek omuzlu, kolsuz ya da uzun kollu dış çekim elbiseleri, her sezona ve tercihe uyum sağlıyor. Daha feminen görünmek isteyenler uzun ve dekolteli modelleri tercih ederken masum ve doğal görünmek isteyenler detaylardan uzak uzun ve sade elbiselere yöneliyor. Vücut tipinize, temanıza ve mekanınıza göre yaptığımız önerileri dikkate alarak size en uygun dış çekim elbisesini bulabilirsiniz.

 

 

Carmen'de yer alan filtreleme seçenekleri ile istediğiniz renkte, bedende ve sezondaki dış çekim elbiselerini kolayca bulabilirsiniz. Filtrelemelerinizi yapıp seçimlerinize en uygun şekilde listelenen elbiselere göz atabilir ve beğendiğiniz elbiseyi kolayca satın alabilirsiniz. Pierre Cardin ve 6ixty8ight'nin tarzınızı yansıtacak birbirinden zarif dış çekim kıyafetleri ile hem kendinize hem de sevdiklerinize harika anlar bırakabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın