Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Düğün fotoğrafçınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir?

Carmen Blog Ekibi olarak bu yazıyı sizin için hazırladık..
 
 

Binbir özenle hazırlandığınız, üzerinden yıllar geçtikten sonra bile hatırlatacak düğün fotoğrafları için hangi fotoğrafçı ile çalışmanız gerektiğine karar veremiyor musunuz?

O zaman bu yazımız tam sizin için;
 
 
Carmen Blog Ekibi olarak size yardımcı olacak bir yazı hazırladık! İşte düğün fotoğrafçılarınızı seçerken dikkat edilmesi gerekenler!

 

Öncelikle nasıl bir fotoğraf çekimi istediğinizi belirleyin hangi tarz sizi yansıtıyor?

 

Düğün fotoğrafları söz konusu olduğunda birçok farklı seçenekle karşılaşmanız mümkün. Çekim türlerinden hizmet almak istediğiniz seçenekleri belirleyip, görüştüğünüz firmaların bu çekim türlerinde hizmet verip vermediğini de belirlemenizde fayda var.

 

Kompozisyonda, tonda veya ışıkta farklılıklar olsun, gerçekten çok çeşitli düğün fotoğrafçılığı stilleri bulunmaktadır. 

 

Örneğin bir fotoğrafçı doğal, biri güzel sanatlar, diğeri biraz mizah anlayışı ile fotoğraf çekiyor olabilir. Her fotoğrafçının kendine özgü bir çekimi vardır ve kısıtlı zamanda çalışmak veya o anda çekim yapmak, her düğünde stil açısından farklı fotoğraflar ortaya çıkarır.

 

 

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

 

Fotoğrafçınızla iletişim kurun!

 

Fotoğrafçınız ile yüz yüze mümkün değilse internet üzerinden mutlaka görüşün kendinizi tanıtın, ne istediğinizi açıkça belirtin ve size verebileceklerini öğrenin.

 

Düğün fotoğrafçılığı paketinden ne almayı beklemelisiniz?

 

Her fotoğrafçının kendi fotoğraflarını teslim etme yöntemi vardır ve bazıları farklı paketler sunar, bu nedenle bunu önceden sormak inanılmaz derecede önemlidir. Fotoğrafçınızdan bir sözleşme isteyin. Bu bilgileri rezervasyon yapmadan çok önce isteyebilirsiniz ve gerçekten kararınızı etkileyebilir.

 

Örneğin tam gün bir fotoğraf çekimi için, kaç fotoğraf teslim edileceği ve video için teslimat süresi.  Bir fotoğrafçı, sözlşmesinde size zaman dilimleri hakkında da rehberlik etmelidir. Kendi iş yüklerini en iyi şekilde bilirler ve böylece düğün fotoğraflarınızı ne zaman teslim edebilecekleri konusunda size kesin bilgi verebilirler. Bir fotoğrafçının çalışması aslında düğün bitince başlar. 

 

Düzenleme uzun bir süreçtir, en başta fotoğrafçınız ile iletişimi iyi kurup ne istediğinizi, fikirlerinizi kendisine aktarmanız önemlidir!  Sizin isteklerinize göre teslimat tarihi onbeş günden altı ay sonrasına kadar uzayabilir, bu nedenle en başta konuşmak ve sormak en iyisidir.

 

 

Carmen Blog Ekibi olarak düğün fotoğrafçısı seçiminde size yardımcı olacağını düşündüğümüz yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere.

 

 

Sevgiyle kalın...

Etiketler: düğün, nişan, fotoğrafçı
Mart 09, 2021
Listeye dön