IF Wedding Fashion İzmir 2019

IF Wedding Fashion İzmir 2019

IF WEDDING FASHION 2019

Sektörün ve Avrupa'nın en büyüğü,

aynı zamanda uluslararası fuarcılık endüstrisi derneği tarafından (UFI) onaylı tek fuar olma özelliğini taşıyan IF Wedding Fashion İzmir 2019 22-25 Ocak'ta 13. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Abiye ve Gelinlik üreticilerine yerli ve yabancı istihdam sağlayan bu fuar, birçok markayı aynı çatı altında toplamasıyla da ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başarıyor. 2019 gelinlik ve abiye trendlerinin beğeniye sunulacağı fuarda birçok köklü firmanın yanı sıra özel etkinlik ve defileler ile genç tasarımcılara da kendilerini gösterme imkânı tanıyor. Kelimenin tam anlamıyla bir fashion showa dönüşecek olan IF Wedding Fashion İzmir fuarında Carmen Abiye ailesi olarak 3. yılımızda da hazır bulunacağımızı mutlulukla belirtmek isteriz. 2019 abiye ve gelinlik sezonu için tasarlanan bütün abiyelerimiz ve sadece fuar için özel hazırlanan seçili abiyelerimizi gürücüye çıkarmak için heyecanlıyız. Bu haftaki yazımızda da heyecanımıza ortak olmanız için fuar öncesi size 2019 abiye trendlerinden bahsetmek istedik. 2019 abiye sezonunda sizleri neler bekliyor? Yılın olmazsa olmazları neler? Favori renk ve kesimleri sizin için derledik.
 
2018 düğünlerini yeni yeni bitirirken şimdiden bir sonraki seneye dair merak içinde olmak sanırım biz kadınlar için en eğlenceli uğraşlardan biri. Her sene olduğu gibi değişen trendleri bilmek ve beğendiğimiz takdirde bu trendlere uyum sağlamak için vazgeçilmezimiz.

2019 abiye trendlerine bakacak olduğumuzda bu sene her yaştan ve her kesimden kadına hitap edebilecek çok çeşitli tabiri caizse bereketli bir yıl olacağının sinyallerini veriyor. Kumaş türleri, renk ve kesimler o kadar çeşitli ki karar vermekte bile zorlanabilirsiniz. İlk olarak 2019 sezonunda abiyelerde trend olacak kesimlerle başlayalım.

 
Geçen senedende aşina olduğumuz balık elbiseler, derin V yakalar, straplezler, halter yakalar, düşük/fakir kollar ve tabiki sezonun en olmazsa olmazı uçuşan tül elbiseler 2019 abiye modellerinin mihenk taşlarını oluşturuyor. Vücut hatlarını ortaya çıkarmaktan hoşlanan kadınların tercihi olan balık kesim abiyelere bu sene yırtmaç detayı ekleniyor. Bacak boyunu daha uzun gösteren bu yırtmaçlar her kadının tercihi olmasada giyen kişinin feminenlik katsayısını yükselttiği su götürmez bir gerçek. Tercihe göre boyları değişkenlik gösterse de, yırtmaçlı abiyeler 2019 düğün sezonunda çok sık göreceğimiz bir detay olarak yerini alıyor. Straplez denince artık standart bir görünüm hafızalarımızda canlanıyor olsa da yeni sezon ile beraber kalp kesim straplez elbiseler veyahut derin v yaka straplezleri de sık karşılaşacağımız kesimler arasında. Uçuşan tül elbiseler ise boylarında oynamalar yaptığımız taktirde ister bir mezuniyette isterse şık bir davette kurtarıcı olarak 2019 sezonunda yerini alıyor. Sezonun bir diğer yeni üyesi ise halter yakalar. Abiye elbiselerde uzun zamanlardan beri kullanulsa da son yıllarda popüler olmaya başlayan halter yakalar uzun veyahut kısa abiyelerde şık detaylarla tasarlandığında vücut tipiniz için iyi bir yardımcı olabiliyor. Boynunuzun uzun ve omuzlarınızın dar olduğunu düşünüyorsanız vücudunuzu olduğundan farklı hale getirmek için elinizdeki altın fırsat olan halter yaka, göğüsten boyna uzanan detaylarıyla omuzlarınızı gözler önüne seriyor. Düşük/fakir kol kesimli abiyelere gelindiğinde ise bizi mini yada midi bir elbiseyi daha zarif hale getirdiğini düşünüyoruz kol detayının. Sizde tarafınızı seçmek için 6ixty8ight markamızı takip ederek daha detaylı inceleyebilir ve kararınızı verebilirsiniz. 2019 abiye trendlerindeki bir diğer detay ise ip askılı abiyeler. Uzun yıllardır hayatımızda olmasına rağmen abiye elbiselerde yeni kullanılmaya başlanan ip askı deraylarının göğüs kafesinizi ve boynunuzu olduğundan daha zarif göstereceğine olan inancımız tam. Özellikle saten kumaşlı elbiselerde çok daha şık durduğuna inandığımız bu detay gelecek senelerde herkesin favorisi olacak bizden söylemesi.
 
Fashion Week yazımızda detaylandırdığımız üzere iki parçadan oluşan abiyeler de 2019 trendleri arasında çoktan kendine yer etti bile. Mezuniyet ve partilerin 2019 favorisi ise kloş etekler, kabarık olanından daha volümsüz olanına kadar birçok seçenekle üretilen mini kloş etekli elbiseler genç kızların şimdiden gardıroplarının vazgeçilmezi oluyor. 2019 abiye kesimlerinin sonuncusu drapeler. Kalça hizasındabaşlayan irili ufaklı drapeler yırtmaç yada göğüs dekoltesiyle birleşince karşısında kimsenin duramayacağı hissiyatı veren, feminen görüntüsü bir yana daha sade abiyeler tercih eden kadınların elbiseye kattığı hava dolayısıyla bile ilk tercih sebebi oluyor. Abiye modasından bahsediyorsak senenin favorisi olan kumaşları anlatmamak olmaz, bu sene abiyelerde ağırlıklı olarak saten kumaları, şifon tülleri, kendinden desenli kumaş türlerini, parlak ve ışıltılı kumaşlarla beraber çiçek aplikli süslü kumaşları da sıklıkla göreceğiz Her sezon olduğu gibi bu senede dantel güpür işlemeleri, eteklerden ve omuzlardan sarkan püskül detaylaını göreceğiz. Özellikle seçkin dünya markalarının çok sık kullandığı püsküller bu sene hem gelinliklerde hemde abiyelerde fazlasıyla revaçta. Günlük kombinlerimizde bile karşımıza çıkan püsküller elbiselerde, bluzlarda, kazaklarda, eteklerde hatta çantalarımızda olacak ve yılın en trend detayı olarak uzun yıllar konuşulacak ve kullanılacak bizden söylemesi. 2019 abiye modellerinin bir diğer dikkat çekici detayı ise abiyelerimizdeki işleme ve renkerin geometrik şekillerde karşımıza çıkıyor oluşu. İki farklı veya birçok farklı renkte kumaşın bir elbisede birleştiği ama bunu yaparken renk bloğunun oluşturduğu modeller adeta görsel şölene dönüşecek gibi. İşlemeler içinde söz konusu olan bu durum abiyenizin göğüs ve bel aralığındaki kısmın geometrik şekillerle işlenmesi ve etek kısmının ise tek renk olarak, vücuda oturan yada uçuşan bir görünüm verilerek ortaya çıkartılması sonucu oluşuyor. Özellikle abiye tercihlerinde sıradan olmaktan kaçınan kadınların merakla beklediği bu drend sanırım açık ara 2019 abiye sezonunun en iddialı parçalarını içinde barındıracak. Son olarak ise bu sene moda devlerinin sloganı olan cildi göster akımı ülkemizde transparan abiyelerle kendine yer bulacak gibi duruyor. Her kadının giymeye cesaret edemediği transparan abiyeler sezonun en iddialı parçalarından. Bu sene abiyeleri daha çok bordo, lacivert, siyah tonlarında görecek olsakta zarafetin simgesi haline gelen pastel tonları sevdalılarıyla buluşturmaktan geri kalamayacak. Vizon ve toprak tonları da abiyelerde kendine yer bulacak.
 
 
Yaklaşan IF Wedding Fashion 2019 için artık hazırsınız hanımlar sezonun trend parçaları sizden sorulur. Bu büyük fuarn detaylarına www.carmen.com.tr den ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda "carmenabiye" İnstagram hesabımızı takip ederek fuarda bizimle birlikte olabilirsiniz.
Etiketler: if wedding, izmir, abiye fuarı, abiye üreticileri, abiye markaları
Aralık 15, 2019
Listeye dön