Moda Tarihine Damga Vuran Detaylar

moda tarihine damga vuran detaylar

Moda tarihinde Detaylar

Sevgili Carmen Abiye takipçileri; uzun bir aradan sonra en yeni tasarımlarımız ile yeniden sizlerleyiz. 2018 yazın geride bırakırken yavaş yavaş Sonbahar moduna adım atıyoruz. Eylül ayının ilk blok yazısında sizlerle moda tarihinin başlangıcından bugüne kadar hiç değişmeyen ve zevkle kulanılan aksesuar ve parçaları sizlerle paylaşalım dedik. İşte tüm zamanların değişmez, her zaman kullanılan moda parçaları ve aksesuarları.
1) Kurtarıcı Siyah Elbiseler
Düz bir siyah elbisenin her zaman en büyük kurtarıcımız olduğunu bilinir. Zamansız ve moderndir, son dakika çıkan davetler, düğünler, görüşmeler için vazgeçilmez bir parçadır. Uygun aksesuar ve ayakkabılar ile her yerde kullanımı mümkündür. Özel bir davette küçük portföy çanta ve gösterişli takılar ile şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Sade spor bir ayakkabı ile günlük şehir gezisinde kullanabilir ve rahat görünüme sahip olabilirsiniz. Bir iş görüşmesinde sade bir ayakkabı ile ciddi ve klas bir tarza bürünebilirsiniz. Hepsi sizin hayal gücünüze kalmış.
2) Blazer Ceketler
 
Blazer ceketler ilk olarak İngiltere'de yat klüpleri üyeleri için tasarlanmıştı. Hem rahat kesimi hem de şık duruşu ile biranda tüm moda duayenlerinin ilgi odağı oldu. Blazer ceketleri hem klasik hem de spor olarak kullanabilirsiniz. Vücuda oturan ve midi boy uzunluğu ideal bir görünüm sağlıyor. Hem kot, hem kumaş pantalon, hem de etek ile kombinleyerek modern şık ve rahat bir görümüm elde etmek işte bu tek parça ile mümkün. Halen dolabınızda bir blazer ceketiniz yok ise en kısa zamanda edinmeniz tavsiyemizdir.
3) Trenchcoat
 
Hazır Sonbahar gelmişken trenccoat bahsetmemek olmaz. Aslında ilk trenccoatlar İngiliz ordusu için tasarlanmıştı. Su ve rüzgar geçirmeyen özelliğinden dolayı günlük hayatta da kullanıma girdi. Kış ayları için kullanımı mümkün olmasa da Sonbahar aylarında hem kolay kulanımı hem de hafifliğinden dolayı kamufle olarak kullanacağınız parça arasında. Klasik veya spor her türlü kombin ile birlikte uyumlu bir parça.
4) Puantiye
 

Kullanıldığı her detaya hem nostaljik hem de şık bir hava veren desendir. Daha çok 80'li ve 90'lı yılarda moda olmuştur. Ancak şu an hala hayatımızın hemen her köşesinde kullanımda. Siyah üzerine beyaz, kırmızı üzerine beyaz, mavi üzerine beyaz.. çokça renk ile uyum içinde. En şık ve asil görünümü kırmızı kalem etek ve siyah üzerine beyaz puantiyeli bluz ile yakalayabilirsiniz.

5) Beyaz Tişört
 
Evet çok basic değil mi? Kimi zaman evde, kimi zaman yatarken pijama üstü niyetine, kimi zaman spor bir görünüm kimi zaman da ceketlerin içine her yerde kullanıyoruz beyaz tişörtleri. Kullanımı hem rahat, hem ucuz hem de her zevk ve kombinle uyumlu. Sadece hayal et ve farkını göster.
6) Fular
 
Hem yaz hem de kış aylarında tüm kıyafetler ile kombinleyeceğiniz bir aksesuar. Birbirinden renkli ve desenli fular ile şık, spor ve bohem tarzını kendin yaratabilirsin. Kimi zaman düz bir gömlek veya tişört üstüne, kimi zaman çanta aksesuarları olarak, kimi zaman da kemer olarak kullanabilirsiniz.

 

Etiketler: Moda, Abiye Elbise,
Eylül 01, 2018
Listeye dön