Söz Elbiselerinde 2020 Trendleri!

2020 Söz Elbisesi Trendleri
Evde Söz Kıyafeti Nasıl Seçilir?
 
Gelin ve damat adayları, evliliğe ilk adımı attıkları söz törenlerini genellikle aile arasında ve evlerinde yapmayı tercih ediyor. Tatlı, tuzlu kahvelerin içildiği, söz yüzüklerinin takıldığı bu heyecanlı ve özel günde her kadın özel, zarif bir kıyafet giymek istiyor. Peki, evde yapılacak söz töreni için en uygun kıyafet nasıl olmalı biliyor musunuz?
Gelin adayları evde söz yapmaya karar verdilerse biraz daha sade ve abartıdan uzak modellere yönelmeye çalışıyor. Söz günleri için uzun ya da kısa abiye modelleri arasında seçim yapılabiliyor. Nişan, kına gibi gecelere nazaran daha yalın, detayları daha minimal elbiseler, bu özel güne daha çok yakışıyor.
 
 
Siz de bu özel tören için kıyafet seçerken öncelikle vücudunuza en uygun kesimi ve modeli belirleyip ardından renk ve diğer detaylar üzerinden bir seçim yapabilirsiniz. Vücudunuza en uygun seçimi yapmak için gizlemek istediğiniz bölgeleri saklayan daha ince bulduğunuz bölgelerinizi ise öne çıkaran parçaları seçmeniz yeterli. Örneğin bacaklarınız inceyse kısa modelleri tercih edebilirsiniz. Karnınızı saklamak için A kesim söz elbiselerini, kollarınızı kalın buluyorsanız da uzun kollu seçenekleri inceleyebilirsiniz.
 
Söz Elbiselerinde Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?
 
Balık abiyeden çan modellere, düz kesimli elbiselerden arkası uzun önü kısa çeşitlere kadar farklı seçenekler arasından vücudunuza en uygun seçimi yaptınız. Sıra geldi diğer detayları belirlemeye. Elbisenizin rengini seçerken dilerseniz damat adayının kravat ve mendil gibi aksesuarları ile uyumlu bir tercihte bulunabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça trend olan bu durum sayesinde oldukça uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz.
 
 
Elbisenizin rengini belirlerken söz için hazırladığınız tema da oldukça önemli. Eğer minimal ve oldukça yalın bir temanız varsa buna uygun olarak siz de zarif ve açık renkli bir tercihte bulunabilirsiniz. Beyaz, krem, ekru, toz pembe gibi renkler masumiyeti simgelediğinden ve gelinlikle de özdeşleştiğinden en çok tercih edilen söz elbisesi renkleri arasında. Ancak renkli giyinmeyi seven gelin adayları için de pek çok seçenek mevcut. Eğer renkli bir kıyafet giymeyi planlıyorsanız evde söz temasına uyması açısından tek renk, çok fazla detayı ve dekoltesi olmayan bir modeli seçmeniz çok daha uygun. Renkli kyafetinizi ten rengi ayakkabılarla tamamlayarak sadece kıyafetinizin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.
Gelelim tarzınızı en iyi şekilde yansıtabileceğiniz detaylara... Elbisenin kesimi ve rengi kadar detaylarıyla da tarzınızı yansıtabilirsiniz. Romantik bir görünüm için tüller ve dantellerden, asil bir görünüm için işleme ve parıltılardan yararlanabilirsiniz. Feminen detaylardan hoşlanıyorsanız yırtmaçlı ya da hafif göğüs dekoltesi olan modellere, daha modern bir seçim için halter yakalara, klasik görünümünü yakalamak için ise anvelop yakalı seçeneklere yönelebilirsiniz.
 
 
Söz kıyafetleri tesettür modasına uygun olacak şekilde de tasarlanıyor. Muhafazakar gelin adayları için özenle hazırlanmış söz elbiselerinin yanında dekoltesi bulunmayan uzun elbiseleri de tesettürlü hanımların tercihi olabiliyor. Renkleri ve tasarımları ile hoş bir görünüm yakalaacağınız bir söz elbisesi seçtikten sonra eşarbınızı da bu elbiseye uyumlu şekilde seçebilirsiniz.
Elbiseniz ile eşarbınızı aynı renk seçebilir, ayakkabılarınızı ise ten rengi ya da kontrast yaratacak bir renkte tercih edebilirsiniz.
 
2020'nin En Trend Söz Elbise Modelleri
Söz kıyafetleri 2020 yılında detaylarıyla trend oluyor. Tüyler, elbiselere hareket katan, uçuş uçuş ve zarif görünümleri ile 2020'nin en trend söz elbiselerinde yerini alıyor. Hem kısa hem de uzun elbiselerde kullanılan tüyler, özellikle kısa elbiselerin kol ve etek detaylarında kullanılarak modern ve romantik tarzları bir araya getiriyor. Tül detayları 2020 tesettür abiye modasında da sıkça kullanılıyor. Tüy ve taşların bir arada kullanılan tesettür abiye modelleri de bulunuyor.
 
 
2020'nin abiye trendlerinde farklı şekillerde karşımıza çıkan kol detayları, söz elbiselerinde de ön planda. Özellikle tek omuzlu söz elbiseleri oldukça hoş tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Uzun ve düz formlu elbiselere çok yakışan tek omuz söz kıyafetleri arasından seçim yaparak modern ve zarif bir seçim yapabilirsiniz.
2020 abiye modası sanki gelinden ilham almışçasına bizi uzun ve beyaz elbiselerle karışıyor. Nostaljik detaylarıyla sizi geçmişe götürecek uzun beyaz elbise modelleri, evde söz kıyafeti için oldukça ideal. Eğer tesettür abiye bakıyorsanız ve beyaz bir seçim yapacaksanız baştan aşağı bembeyaz giyinebilir, tüy ya da taş detayları olan beyaz elbiselerle daha gösterişli kombinler yapabilirsiniz.
Söz elbiselerine göz atarken 2020'nin en popüler detaylarının yanında en çok tercih edilen renklerini de dikkate alabilirsiniz. Pantone Renk Enstitüsü'nün yılın rengi olarak belirlediği klasik mavi, beyaz ve turuncu bu yılın en çok kullanılan renklerinden olacak gibi görünüyor. Özellikle yaz ve ilkbahar için turuncu renkli bir söz kıyafeti oldukça hoş bir seçim olabilir. Kış ve sonbahar gelinleri ise klasik mavinin asaletini üzerinde taşıyabilir.
 
Carmen Abiye'nin Birbirinden Şık Söz Elbiseleri
Carmen Abiye koleksiyonlarını inceleyerek evde yapacağınız söz töreni için bedeninize ve zevkinize en uygun söz elbiselerini bulabilirsiniz.Pierre Cardin ve 6ixty8ight  markalarının imzalarını taşıyan söz kıyafeti modelleri, sezonun en trend detaylarıyla hareketlendiriliyor.
Özel tasarım etkisi yaratan birbirinden özgün kıyafetler arasından uzun ve kısa söz elbisesi modellerine göz atabilirsiniz. Romantik, modern, gösterişli, nostaljik, klasik ve yalın tarzlara sahip onlarca kyafetten hem stilinize hem de söz töreniniz için en uygun seçenekleri inceleyebilirsiniz.
Carmen Abiye koleksiyonlarında yer alan söz elbiseleri kesimleriyle bedeninizi en iyi şekilde gösterecek şekilde hazırlanıyor. Kum saati vücutlu kadınlara çok yakışan balık abiyeler, elma vücut tipindeki kadınların ince bacaklarını öne çıkaracak kısa elbiseler ve armut tipi vücudu kadınların tercihi belden oturtmalı ve etek kısımları bollaşan çeşitler Carmen Abiye'de sizi bekliyor. Tek omuz detaylarına sahip ürünlerden dilediğiniz Pierre Cardin ve 6ixty8ight markaları aracılığıyla satın alabilirsiniz.
Bacak, omuz, kol, göğüs dekolteli söz elbiseleri dışında dekoltesi bulunmayan ve tesettüre uygun söz kıyafetleri de Carmen Abiye'de yerini alıyor. Hem abiye hem de tesettür modasına uyan tesettür söz elbiseleri, en özel gününüzde hayalinizdeki gibi görünmenize yardımcı oluyor.
 
 
Aradığınız model ne olursa olsun, evde söz töreniniz için doğru ve bütçenize uygun seçimi Carmen Abiye sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Güvenli online alışveriş seçenekleri, avantajlı ve geniş ürün yelpazesi sayesinde tüm özel günleriniz için birbirinden şık abiyeleri hemen seçebilirsiniz. Filtreleme seçenekleri ile sadece aradığınız kriterdeki ürünlerin listelenmesini sağlayabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra beğendiğiniz söz kıyafetinizi sepetinize ekleyebilir, ücretsiz kargo ve iade, tüm banka kartlarına vade farksız 9 taksit ve 500 TL üzeri alışverişlere ücretsiz tadilat avantajlarından yararlanabilirsiniz.
Etiketler: söz elbisesi, 2020 söz elbisesi, isteme elbisesi, nişan elbisesi
Şubat 27, 2020
Listeye dön